ویدئو آموزشی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
passport (1)

ویزای استارت آپ

passport (2)

ویزای تحصیلی

visa

ویزای کسب و کار

سوالات مهاجرتی خود را از دکتر عالمی بپرسید


 اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا، یکی از راه هایی است که دولت کانادا در پیش روی مهاجرین قرار داده است. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا طی کردن فرایندها و مراحلی الزامی است تا توانایی فردی که می خواهد از این راه به کانادا مهاجرت کند، احراز شود.

در این روش صاحبان سرمایه و کسب کار علاوه بر راه اندازی کسب و کار خود در شرایط اقتصادی امن، خواهند توانست برای خود و اعضای خانواده خود ویزای اقامت دائم دریافت کنند. حداقل میزان سرمایه برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا 100 هزار دلار تا 350 هزار دلار کانادا است. این میزان بسته به استانی که قصد سرمایه گذاری در آن دارید، متفاوت است.  در صورت تایید مدارک و شرایط فرد متقاضی، از وی برای اقامت کاری دو ساله به کانادا دعوت می شود. در طی این دو سال فرد سرمایه گذار باید در ایالتی که در آن سرمایه گذاری کرده است، حضور مستمر داشته باشد در غیر این صورت ویزای اقامت وی ابطال می شود.

 

برای هر سرمایه گذاری هزینه های پایین و سوددهی بالا از زمینه ها و مزیت های مهم سرمایه گذاری محسوب می شود. کانادا یکی از کشورهایی است که زمینه هر یک از این دو عامل مهم را با در اختیار داشتن بازار غیر موازی و فضای مالیاتی ایده آل، در خاک خود فراهم کرده است.

یکی دیگر از ویژگی ها و مزیت های قابل توجه سرمایه گذاری در کانادا اخذ اقامت دائم از طریق ویزای سرمایه گذاری کانادا است. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا روش های گوناگونی وجود دارد که سرمایه گذاران بسته به شرایط خود قادر به انتخاب هر کدام از آن ها هستند؛ لازم به ذکر است که تنها تعدادی از این روش ها منجر به اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا و  اقامت دائم کانادا می شود. در ادامه مطلب با این روش ها آشنا می شویم.

 

سرمایه گذاری استانی کانادا

هر یک استان های کانادا بر اساس نیازها و ظرفیت های موجود در بازار سرمایه گذاری خود، پیشنهادهای متنوعی برای سرمایه گذاران خارجی دارند که هر شخصی بسته به شرایط خود می تواند برای سرمایه گذاری اقدام نماید. سرمایه گذاری استانی از جمله روش هایی است که از طریق آن می توان موفق به اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا شد.

مهمترین پیشنهادهای سرمایه گذاری کانادا به تفکیک استان ها از قرار زیر هستند:

   استان آلبرتا

Alberta Self-Employed Farmer Stream  یا کشاورزان خود اشتغال آلبرتا، برنامه ای است که به افرادی که در زمینه کشاورزی دارای تجربه و سرمایه کافی هستند، در این استان سرمایه گذاری کنند. به دلیل لزوم سکونت کامل در آلبرتا، برنامه این دسته از سرمایه گذاران باید مبنی بر اقامت در آلبرتا باشند.

استان انتاریو

ONIP Entrepreneur Stream  یا طرح کارآفرین این استان، به دنبال کسانی است که در پی اجرای یک ابتکار تجاری نو یا خریداری هر کدام از بیزنس های موجود در این استان هستند. طرح کارآفرینی ONIP بر مبنای سامانه «اعلام علاقه مندی» یا «EOI» عمل می کند؛ بر همین اساس علاقه مندان باید قبل از ارائه درخواست کامل لزوما دعوت نامه دریافت کنند. در ابتدای کار برای شخص سرمایه گذار یا کارآفرین مجوز کار موقت صادر خواهد شد و در مرحله بعد کارآفرینان فرصت دارند از طریق ONIP برای اخذ ویزای شهروندی کانادا و در نتیجه اقامت دائم، درخواست دهند.

 

استان ساسکاچوان

  SINP Farm Owners and Operators Sub-Category یا برنامه مزرعه داران ساسکاچوان، شرایط را برای سرمایه گذاران و اعضای خانواده آنان فراهم می کند تا برای خرید و راه اندازی مزرعه در این استان اقدام کنند و از همین طریق برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا، درخواست دهند.

SINP Entrepreneur Category یا برنامه کارآفرینی ساسکاچوان بستر راه اندازی کسب و کار یا شراکت با یکی از کسب و کارهای موجود در ساسکاچوان را برای داوطلبین فراهم می کند. هدف از این برنامه دعوت و جذب ظرفیت های بین المللی کارآفرینی به این استان است.

International Graduate Entrepreneur Category یا برنامه کارآفرینان فارغ التحصیل خارجی مختص آن دسته از دانشجویان خارجی تحصیلات تکمیلی است که بعد از فارغ التحصیلی قصد راه اندازی کسب و کار و اقامت در ساسکاچوان را دارند.

استان کبک

Quebec Business Immigration- Self Employed یا برنامه خود اشتغالی کبک برای افراد واجد شرایط امکان اخذ ویزای سرمایه گذاری را فراهم می کند.

Quebec Business Immigration –Investor یا برنامه مهاجرتی-سرمایه گذاری کسب و کار کبک شرایطی را فراهم کرده است که با سرمایه گذاری مستقیم یا غیر مستقیم (از طریق نهادهای مالی تایید شده) 1 میلیون 200 هزار دلار کانادا موفق به دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور شوند.

 

مهاجرت از طریق کارآفرینی

مهاجرت از طریق خوداشتغالی

برای روشن شدن مسیر مهاجرت از طریق خوداشتغالی باید بدانیم که منظور از فرد خوداشتغال در قوانین مهاجرتی چیست؟ فرد خود اشتغال برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق خود اشتغالی باید مسئول مهاجرت را در رابطه با توانایی راه اندازی کسب و کار و رفع امورات امرار معاش مطمئن سازد.

شغل های واجد شرایط برنامه مهاجرت خوداشتغالی

 • نویسندگان و مولفان
 • هنرمندان خلاق و مبتکر
 • موسیقی دانان
 • نقاش
 • هنرمندان هنرهای تجسمی
 • متخصص گرافیک
 • صنایع دستی
 • طراحان خلاق

تمکن مالی مورد نیاز برای اخد ویزای سرمایه گذاری کانادا

حداقل مبلغی تحت این برنامه عنوان نشده است، ولی مهاجرین خوداشتغال باید اداره مهاجرت را در رابطه با توان مالی کافی برای امرار معاش و رفع نیازهای زندگی در کانادا قانع کنند.

سیستم امتیازبندی مهاجرت خوداشتغالی

حداقل امتیاز برای کسب ویزای خوداشتغالی کانادا، 35 امتیاز است که به طور کلی با داشتن قابلیت های زیر به فرد تعلق می گیرد.

 • تحصیلات: 25 امتیاز
 • تجربه کاری: 35 امتیاز
 • توانایی زبان: 24 امتیاز
 • سن: 10 امتیاز
 • انطباق پذیری: 6 امتیاز

 

مهاجرت از طریق استارتاپ کارآفرینی

مهاجرت از طریق استارت آپ یکی از روش های اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط  اخذ ویزای استارت آپ کانادا به این قسمت می توانید مراجعه کنید.

 

اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا در کانون مهاجرتی دکتر عالمی

کانادا به عنوان یکی از کشورهای برتر در زمینه پذیرش مهاجر از اقصی نقاط جهان هر روزه مکانیسم های مختلفی را برای تسهیل و برقراری عدالت برای تمامی افراد جهان که قصد استفاده از فرصت های این کشور را دارند، فراهم می آورد.

در این زمینه نهادها و موسسات گوناگونی در کشورهای مختلف مشغول مطالعه و بررسی دوره ای هستند و روندهای مهاجر پذیری استان های مختلف کانادا را در زیر نظر دارند. کانون مهاجرتی عالمی با مجموعه کارشناسان و وکلای مهاجرتی مستقر در کانادا-انتاریو از سال 2000 فعایت خود را آغاز کرده است در طی سالیان اخیر افتخار پیگیری و به سرانجام رساندن پرونده های مختلف مهاجرتی را دارد.

 

در چه زمینه هایی می توان در کانادا سرمایه گذاری کرد؟

استان های کانادا بر اساس نیازها و ظرفیت های موجود در بازارهای خود، از سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری استقبال می کند و به این منظور برای آن ها ویزا صادر می کند. برنامه ها و زمینه صدور ویزای سرمایه گذاری در استان های مختلف کانادا با هم تفاوت دارند. شما می توانید با توجه به شرایط خود، یکی از آن ها را به عنوان مقصد انتخاب کنید.

حداقل میزان سرمایه گذاری در کانادا چه قدر است؟

حداقلی برای این کار عنوان نشده است. اگر متقاضی ویزای سرمایه گذاری هستنید، باید اداره مهاجرت کانادا را در رابطه با توان مالی کافی برای گذران زندگی و تامین هزینه ای روزمره متقاعد کند.

چگونه می توان شهروندی کانادا را از طریق سرمایه گذاری گرفت؟

شما در ابتدای کار باید اقامت کانادا را دریافت کنید تا بتوانید برای شهروندی کانادا اقدام نمایید. گرفتن اقامت کانادا نیز روش های مختلفی دارد که یکی از آن ها ویزای سرمایه گذاری است. پس از گرفتن اقامت و ساکن شدن در کانادا، می توانید پروسه شهروندی خود را آغاز کنید.

آیا امکان خرید ملک به منظور سرمایه گذاری وجود دارد یا خیر؟

بله می توان با خرید ملک در کانادا سرمایه گذاری کرد. اما نکته این جاست که با خرید ملک نمی توان اقامت دائم کانادا را کسب کرد. البته موارد دیگری هم وجود دارند و شما می توانید برای مشاوره بیشتر با شماره های ما تماس بگیرید.

آیا برای رفتن سریع به کانادا، این ویزا مناسب است؟

به هیچ عنوان. ویزای سرمایه گذاری کانادا یکی از زمانبرترین روش های مهاجرتی به کانادا می باشد. اگر برای رفتن به کاناد عجله دارید، بهتر است از سایر روش های مهاجرتی استفاده کنید.

آیا اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا به وکیل نیاز دارد؟ هزینه وکالت برای آن چه قدر است؟

با توجه به طولانی بودن این روش و نیز پیچیدگی های آن، می توان گفت بله، بهتر است از یک وکیل مهاجرت کمک بگیرید. بسته به نوع کار شما می تواند متغیر باشد. شما می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید تا از مشاوره ما برخوردار شوید.

سرمایه گذاری در کانادا از چه روش هایی امکان پذیر است؟ فرصت های سرمایه گذاری به چه صورت هستند؟

به طور کلی می توانید از روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در کانادا استفاده کنید که از جمله آن ها می توان به: سرمایه گذاری استانی، سرمایه گذاری از راه کارآفرینی، سرمایه گذاری از راه ثبت شرکت، سرمایه گذاری از طریق استارتاپ، سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی و... اشاره کرد.

دانش زبانی برای گرفتن ویزا از طریق سرمایه گذاری چه مقدار باید باشد؟ آیا برای این کار باید نمره آیلتس خیلی بالا داشت؟

برای اقدام به اخذ ویزا از طریق سرمایه گذاری به نمره آیلتس 5 به بالا نیاز دارید. این روش اخذ ویزا، به نسبت ویزای تحصیلی و... به دانش زبان کمتری نیاز دارد.