ویدئو آموزشی مهاجرت از طریق شهروندی کانادا

passport (1)

ویزای استارت آپ

passport (2)

ویزای تحصیلی

visa

ویزای کسب و کار

دریافت شهروندی کانادا

دریافت شهروندی کانادا شرایط بسیار مطلوب کشور کانادا باعث شده که بسیاری از افراد از سراسر دنیا خواهان مهاجرت به این کشور به شیوه های مختلف شوند. برای اخذ شهروندی کانادا، ابتدا باید اقامت این کشور را داشت و سپس در مرحله بعد باید برای تبدیل اقامت به تابعیت کانادا اقدام کرد. مراحل اخذ شهروندی کانادا در اینجا به مواردی همچون، مزایا، چگونگی درخواست و… خواهیم پرداخت.

مزایا شهروندی کانادا

  • • موقعیت های اشتغال بهتر
   بسیاری از شغل های دولتی در کانادا سوای از تخصص، نیازمند داشتن شهروندی این کشور است. افرادی که موفق به اخذ شهروندی کانادا شده اند، به نسبت افراد دارای اقامت، گزینه های پیش روی بیشتری برای انتخاب شغل دارند.
  • • ثبات وضعیت
   با داشتن شهروندی کانادا، فرد اکنون یک کانادایی محسوب شده و دیگر در وضعیت اقامت موقت یا دائم به سر نمی برد. اکنون فرد دیگر نگران شرایط ماندن یا نماندن خود در این کشور نخواهد بود. به عنوان یک شهروند کانادایی، هیچ چیز وضعیت اقامتی او را تهدید نمی کند و سلب حق شهروندی از او غیر ممکن است.
  • • کم شدن دردسرهای اقامت
   افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند، هر 5 سال یک بار می بایست برای تمدید کارت اقامت خود، مدارکشان را برای اداره مهاجرت کانادا بفرستند و منتظر تایید باشند. اما با اخذ شهروندی کانادا، این دردسرها و هزینه های اضافی کاملا از بین خواهند رفت. فرد دیگر هیچ گونه دغدغه ای در مورد ماندن یا نماندن خود نخواهد داشت.
  • پاسپورت
   شهروند می تواند گذرنامه کانادایی دریافت کند که در مقایسه با کارت اقامت دائم، هم تمدید آن هم آسان تر است و هم مدت زمان بیشتری اعتبار دارد. با دریافت این ویزا فرد قادر خواهد بود که از تمام اعتبار و مزایای این پاسپورت استفاده و به بسیاری از کشورهای دنیا بدون ویزا سفر کند. علاوه بر این، در صورت بروز هر گونه مشکل در هنگام سفر، به راحتی می تواند از سفارت کانادا در آن کشور کمک بگیرید.
  • • برخورداری از قوانین مالیات بهتر
   با شهروندی کانادا، دیگر مالیات بر کسب و کار شما بر اساس شهروندی تعیین می شود نه اقامت. همچنین اگر شهروند کانادا باشید ولی در آنجا ساکن نباشید، هیچ گونه مالیاتی برای شما اعمال نخواهد شد.
  •  • حق رای و انتخابات
   با اخذ شهروندی کانادا، در انتخابات های این کشور حق رای خواهید داشت و حتی می توانید برای انجام کارهای سیاسی، نامزد شوید.
  • • تابعیت مضاعف
   در هنگام دریافت شهروندی کانادا، دولت این کشور، فرد را مجبور به ابطال شهروندی کشور خود نمی کند. پس متقاضی می تواند با داشتن دو تابعیت، از مزایای هر دو استفاده کند.
  • • اعطای تابعیت به فرزندان بدون انجام پروسه اخذ شهروندی کانادا

اگر یکی از والدین فرزند شهروند کانادا باشند، حتی اگر فرزند در خارج از خاک کانادا به دنیا بیاید، بدون نیاز به هیچ مدرک یا سندی، تابعیت کانادا خواهد گرفت. در ضمن اگر والدین تابعیت کانادا نداشته اما فرزند در خاک کانادا به دنیا بیاید، در این مورد نیز او تابعیت این کشور را به راحتی دریافت خواهد کرد.

شرایط ویزای شهروندی کانادا

 • سن
 • فرد متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد. افراد زیر 18 سال باید از طریق والدین اقدام کنند.
 • اقامت دائم
 • فرد باید دارای اقامت دائم بوده و شرایط او غیر قطعی نباشد.
 • مدت زندگی در کانادا
 • فرد باید در پنج سال گذشته تا زمان درخواست، حداقل سه سال را در کانادا زندگی کرده باشد.
 • مهارت زبانی
 • یکی از شرایط دریافت شهروندی کانادا، تسلط به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی است.
 • عدم سوء پیشینه

بدیهی است که داشتن سوء پیشینه یکی از موانع اصلی در راه اخذ شهروندی کانادا است و شخص با سوء سابقه کیفری عملا شانسی برای شهروندی ندارد.

ثبت درخواست شهروندی

در هنگام ثبت درخواست تابعیت کانادا، بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • دقت داشته باشید که فرم درخوست تابعیت کانادا، حتما باید امضا شده باشد.
 • امضای ثبت شده در سیستم باید با امضایی که در برگه وارد می کنید، تطابق داشته باشد.
 • تاریخ تکمیل فرم حتما باید به درستی وارد شود و از نوشتن تاریخ قبل تر یا بعد تر خودداری کنید.
 • فرم درخواست اخذ شهروندی کانادا را امضا کرده و از طریق پست و یا پیک ارسال کنید.
 • یک نکته مهم که بعضا فراموش می شود این است که ازدواج متقاضیان خارجی با یک شهروند کانادایی، به تنهایی شرایط را برای اخذ شهروندی کشور کانادا فراهم نمی کند. متقاضیان می توانند از این روش، پس از دریافت اقامت دائم و زندگی به مدت ۳ سال در آنجا، برای اخذ تابعیت کانادا اقدام نمایند.
 • دقت داشته باشید که فرم هایی که بیشتر از 90 روز از نوشتن آن ها می گذرد، بررسی نخواهند شد و به متقاضی بازگردانده خواهند شد.
 • بهتر است فرم مربوط به سایر اعضای خانواده همزمان با هم تکمیل و ارسال شوند.

آزمون شهروندی

به منظور احراز صلاحیت فرد برای تابعیت کانادا، فرد باید آزمون شهروندی را بگذارند. برای آمادگی بیشتر، جزوات آموزشی به صورت آنلاین در دسترس است که افراد می توانند استفاده کنند. این آزمون دارای 20 سوال و به زبان انگلیسی یا فرانسوی بوده و شخص متقاضی باید اطلاعت کافی از کشور کانادا در زمینه هایی مثل تاریخ، اجتماع، ارزش های کانادا و… داشته باشد. وقت در این آزمون 30 دقیقه می باشد.
اگر فرد از دانش زبانی کافی برخوردار نباشد، در هنگام آزمون دچار مشکل شده و درصد قبولی او پایین می آید. اما جای نگرانی نیست چرا که فرد در صورت عدم قبولی می تواند دوباره در این آزمون شرکت کند.

آخرین مرحله دریافت شهروندی کانادا

اگر فرد تمام مراحل اخذ شهروندی کانادا را با موفقیت پشت سر بگذارد، در آخرین مرحله باید در مراسم سوگند شهروندی این کشور شرکت کند. در این مراسم افراد پذیرفته شده گرد هم جمع می شوند و به صورت دسته جمعی، در وفاداری به کانادا سوگند یاد می کنند.
متن این سوگند به فارسی چنین است:

سوگند یاد می کنم (قسم می خورم) که به ملکه الیزابت دوم، ملکه کانادا، و وارثان و جانشینان او وفادار بوده و وفادار بمانم و صادقه، قوانین و مقررات کانادا را رعایت کرده و تمام وظایفم را به عنوان یک شهروند کانادایی اجرا کنم.

کانون مهاجرتی عالمی با مجموعه کارشناسان و وکلای مهاجرتی مستقر در کانادا-انتاریو از سال 2000 فعایت خود را آغاز کرده است در طی سالیان اخیر افتخار پیگیری و به سرانجام رساندن پرونده های مختلف مهاجرتی را دارد.

آیا برای دریافت شهروندی کانادا نیاز به ابطال تابعیت اولیه هستیم؟

خیر. دولت کانادا در هنگام اعطای شهروندی به شما، هیچ گونه اجباری برای ابطال شهروندی تابعیت اولیه شما اعمال نمی کند. این خود شما هستید که میل به این کار داشته باشید یا خیر.

پس از اعطای شهروندی، می توان پاسپورت کانادایی داشت؟

قطعا. شهروندان کانادایی می توانند گذرنامه کانادایی دریافت کنند که در مقایسه با کارت اقامت دائم، هم تمدید آن هم آسان تر است و هم مدت زمان بیشتری اعتبار دارد. با دریافت این ویزا فرد قادر خواهد بود که از تمام اعتبار و مزایای این پاسپورت استفاده و به بسیاری از کشورهای دنیا بدون ویزا سفر کند. علاوه بر این، در صورت بروز هر گونه مشکل در هنگام سفر، به راحتی می تواند از سفارت کانادا در آن کشور کمک بگیرید.

آزمون شهروندی چیست و آیا قبولی در آن دشوار است؟

دولت کانادا برای احراز صلاحیت افراد برای اعطای تابعیت این کشور، هر سال آزمون شهروندی برگزار می کند. برای آمادگی بیشتر، جزوات آموزشی به صورت آنلاین در دسترس است که شما می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. این آزمون دارای 20 سوال و به زبان انگلیسی یا فرانسوی بوده و شما باید اطلاعت کافی از کشور کانادا در زمینه هایی مثل تاریخ، اجتماع، ارزش های کانادا و… داشته باشید. زمان در این آزمون 30 دقیقه می باشد. اگر شما از دانش زبانی کافی برخوردار نباشید، در هنگام آزمون دچار مشکل شده و درصد قبولی خود را پایین می آورید. اما خب جای هیچ گونه نگرانی نیست چرا که در صورت عدم قبولی می توانید دوباره در این آزمون شرکت کنید.

شهروندی کانادا با اقامت دائم این کشور چه تفاوت هایی با هم دارند؟

وقتی شما شهروندی کانادا را دریافت کنید، دیگر نیاز نیست مانند اقامت، برای تمدید هر چند یکبار اقدام کنید. با شهروندی کانادا تمام حقوقی که یک شهروند کانادایی دارد را شما نیز خواهید داشت. حقوقی مانند حق رای، موقعیت شغلی بهتر، پاسپورت و... .

مرحله آخر این پروسه چگونه خواهد بود؟

اگر شما تمام مراحل اخذ شهروندی کانادا را با موفقیت پشت سر بگذارید، در آخرین مرحله باید در مراسم سوگند شهروندی این کشور شرکت کنید. در این مراسم افراد پذیرفته شده گرد هم جمع می شوند و به صورت دسته جمعی، در وفاداری به کانادا سوگند یاد می کنند.

آیا حتما باید قبل از اقدام برای شهروندی کانادا، باید اقامت این کشور را داشت؟

به جز یک سری موارد خاصی که شامل پذیرش بین المللی می باشد، همه ابتدا باید تقاضای اقامت دائم کانادا را بگیرند و اخذ کنند. کانادا از افراد تازه وارد از سراسر جهان تحت برنامه های مهاجرتی خود استقبال می کند ، که از طریق آن افراد و خانواده ها ممکن است به اقامت دائم تبدیل شوند. برای اطلاع از این مواد خاص می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما به صورت مفصل، شما را در مورد این موارد راهنمایی خواهند کرد.